Lintopdrachten overslaan
Verdergaan naar hoofdinhoud
Uitgebreid zoeken
u bevindt zich: Home > Bemesting > Gras
Gras
Het stikstofadvies voor gras in mei en juni

Het stikstofadvies voor de gewenste snede gras kan men aflezen bij de NLV-waarde die het perceel heeft. Als een gemiddelde waarde voor NLV kan men 140 hanteren.

Stikstofadvies voor sneden in mei en juni
 
SnedezwaarteSnede advies bij NLV-waarde (kg N/ha)
5080110140170200230260300
Zeer licht weiden131312121110975
Licht weiden353433323029272421
Normaal weiden565451494744423935
Licht maaien737067646158555145
Normaal maaien888481777369656054
Zwaar maaien1019692878278736759
N-advies is exclusief N-nawerking van mest uit eerdere sneden!
NLV-waarde = Stikstofleverend vermogen van grasland in kg N/ha.Indeling zwaarte sneden
Indeling zwaarte sneden 
 
Snedezwaartekgds
Zeer licht weiden1000
Licht weiden< 1500
Normaal weiden< 2000
Licht maaien< 2500
Normaal maaien< 3000
Zwaar maaien> 3000

 
Bron: Adviesbasis bemesting grasland en voedergewassen 2012 

Gras;N Stikstof;
gerelateerd