Natrium

Bedrijfsprofiel

Zorg voor voldoende natrium in augustus

Voldoende natrium geeft meer en smakelijk gras in augustus

Voldoende natrium in het gras geeft een langere graasduur en vaak een hogere grasopname. Het verbetert de smakelijkheid. Juist in de maand augustus is dit van belang. Voor de lichtere gronden bereikt u dit met 100 - 150 kg/ha weidezout. Op kleigronden melden boeren ook positieve ervaringen van een natriumbemesting.

Noodzaak van een natriumbemesting

Op veel graspercelen op lichte grond is de natriumtoestand structureel te laag. Naast grondonderzoek is het natriumgehalte in de mest hiervoor ook een indicator. Een laag gehalte geeft een te lage aanvoer van natrium om de natriumtoestand op het gewenste peil te houden. Een natriumbemesting is in die gevallen sterk aan te raden.

Tijdstip natriumbemesting

In het voorjaar kan men het op alle percelen strooien. Dit heeft het voordeel dat zowel het gemaaide gras als beweide gras een hoger natriumgehalte krijgt. Via de graskuil komt er het volgende jaar via mest meer natrium op het land. Een natriumbemesting maakt het weidegras smakelijker.

Wil men maaigras en weidegras een hoger natriumgehalte geven dan moet men alle percelen in het voorjaar bemesten met bemestingszout. Wil men alleen weidepercelen bemesten dan kan men de bemesting verdelen over de weidepercelen van de eerste als de tweede snede.